אמא מניקה את התינוק שלה

הנקה. חשוב אבל…

נראה שכולם בימינו מודעים ליתרונות ההנקה. החשיבות לתינוק ולאם ידועה ומוכחת, אך לא מספיק מדברים בחופשיות על האתגרים הכרוכים בה. אתגרים זו מילה חלשה. כאבים זו מילה יותר מדוייקת. מפטמות כואבות, מלאות יתר של השד או דלקת בשד. ומה עם אספקת חלב נמוכה? את מנסה ומנסה ושום דבר לא יוצא! זה כל כך לא קל, ומדובר פה בניסיון אישי. וכן, כואב! אבל, האמת היא שברוב המקרים ניתן להתגבר על כל ה”אתגרים” הללו.

אז למה בכלל לטרוח?

ובכן, האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) והקונגרס האמריקני למיילדות וגינקולוגים (ACOG) ממליצים בצורה חד משמעית להניק תינוק באופן בלעדי במשך ששת החודשים הראשונים לחייו. אז הם חושבים שזה שווה את הכאב. לכמה מהם היו פטמות כואבות וסדוקות? ובכן … אני לא יודעת לגבי זה אבל אם את מחשיבה את העובדה שחלב אם מגן על תינוקך מפני זיהומים ומחלות ועוזר לבנות קשר רגשי חזק בין שניכם, והעובדה שהנקה עוזרת לרחם שלך לחזור לקדמותו ומפחיתה דימום לאחר הלידה וכל זה גם עשוי להפחית את הסיכון שלך לדיכאון אחרי לידה וסרטן שד ושחלות, אה, והאם ציינו שעל ידי ההנקה קל הרבה יותר לאבד את הקילוגרמים ההריוניים (עד 500 קלוריות נוספות הולכות לאיבוד בהנקה ליום) וכמובן שכל הכסף וכאב הראש שאת חוסכת על פורמולה, ובכן זה די מצטבר, לא?

אז אם את חושבת על כל היתרונות של הנקה, יש לך תמריץ נהדר לנסות את זה ולא לוותר בקלות. אם בחרת שלא, אז את עושה מה שנכון לך וזה הדבר הנכון לעשות! את אמא אם מניקה את התינוק שלך ואם לא!

אז מה המפתח להצלחה?

בפוסט הזה אנו רוצים לתת לך כמה רמזים לגבי הדבר הראשון שלדעתנו חשוב כל כך ושיעזור לך לעבור את ימייך הראשונים אחרי הלידה ועשוי להשפיע על כל ההצלחה של תהליך ההנקה. ננסה לעזור לך לדעת להתאים את עצמך ואיך לוודא שאת והתינוק שלך בדרך הנכונה.

בהתחלה, התינוק שלך יהנה מחלב האם הקדום ביותר בשם קולוסטרום. זהו חלב סמיך ומרוכז והנקטר הזה מלא בגורמים חיסוניים, חלבונים, סוכרים ושומנים. בימים הראשונים של ההנקה חשוב לוודא שהתינוקות נצמד נכון אל השד. בעיניינו זה לב העניין ומהניסיון שצברנו כאן , זו פעולה שתעזור לך להימנע מפטמות כואבות וסדוקות ותתחיל שרשרת של תגובות בגופך שיבטיחו את אספקת החלב השוטפת שלך.

טיפים להיצמדות נכונה של תינוק בזמן הנקה
תיאור אינפוגרפי של תהליך ההצמדות של תינוק לאמו בהנקה כולל פירוט השלבים והטיפים לאחיזה נכונה

רק זכרי שמיומנות זו אורכת זמן. זהו תהליך שאת והתינוק שלך לומדים יחד. מהניסיון שלנו, ההצמדות הזו היא גורם מפתח להצלחה עתידית ואין לנו ספק שזה יעזור לך ולתינוק שלך ליהנות מהפשטות, היתרונות ומהקשר המדהים שאת עומדת לבנות יחד איתו.

שנת ההתפתחות הראשונה של התינוק
אמא מתחילה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Categories