אם מחזיקה תינוק

להיות הורה (מאושר)

“להיות הורה זו העבודה הכי מאתגרת, אך מתגמלת אי פעם” כולנו שמענו את המשפט הזה בניסוח כזה או דומה לו, נכון?

אז, בואו נודה באמת, להיות הורה זו לפעמים גם חוויה מתסכלת. וזה בסדר להודות בזה! אז הנה קבלו את האמת האמיצה: להיות הורה לילדים קטנים זה קשה. לפעמים אנחנו כל כך מותשים שכל מה שאנחנו רוצים לעשות זה להיכנס לשירותים, לסגור את הדלת מאחור, להתכרבל בפינה, רצוי להתכסות במגבת ולהתפלל שאיזו עוצמה פנימית תתעורר ותעזור לנו לעבור עוד יום.

אז החדשות הטובות הן שממש לא חייבים להסתתר בשירותים! למען האמת, אפשר לוותר על המגבת ולא להסתתר בכלל. על פי הניסיון שלנו וקצת בעזרת ייעוץ ולא מעט מאמרים ושיתוף חויות שאספנו, ישנם כמה דברים פשוטים שעשויים רק לעזור.

והטיפים שלנו הם…

אין כאן פריצת דרך או שום דבר מתוחכם אלא כאמור רק טיפים פשוטים שאספנו אחרי יותר מדי רגעים של התשה קיומי ותפילה חרישית שהזמן יעבור אז בלי הקדמות נוספות, הנה הטיפים המובילים שלנו איך להיות הורה שמח:

1. לבקש עזרה

זה ממש בסדר לבקש עזרה. אתם לא צריכים לעשות הכל לבד. בקשו ממישהו לתת יד, שיאפשר לך קצת זמן לבד, לדבר איתו, להתייעץ איתה. את זכאית לעזרה מסוימת למרות שאת אשת-על ולמרות שאתה סופרמן על ספידים ?.

2. אני לעצמי

חשבו על עצמכם! יש קשר ישיר בין בריאותך לבריאותו לטווח הרחוק של התינוק שלך. זו טענה מבוססת מדעית! אז וודאו לא לדלג על ארוחות או על שינה (כל מטלות הבית יחכו לך. זו גם עובדה מדעית, מצערת, אך מדעית) ושתו הרבה! אם את מניקה או לא, כדאי שתשתי מספיק (מים!).

זוכרים שציינו קודם, כי עזרה מסוימת מאפשרת לך קצת זמן לעצמך? ובכן, הזמן הפנוי הזה מיועד לכם לעשות הליכה, רכיבה על אופניים, יוגה או כל מה שגורם לכם להיות בתנועה.

3. אין שלמות

קבלו את העובדה שאתם לא מושלמים, אף אחד לא. (למרות מה שאמא שלו תמיד אומרת, גם הבן שלה לא מושלם, סורי). אתם עושים הכי טוב שאתם יכולים, אז תנו לעצמך קצת אהבה והערכה. אמא או אבא, מגיע לך! זה בסדר לטעות, זה בסדר לא להשיג את כל הדברים שרצית לעשות היום, הכל בסדר ואתם מסתדרים בסדר גמור! ואתם יודעים מה? התינוק שלכם יראה בכם אדם, לא רובוט עשוי ללא דופי, אלא אדם אוהב שעושה את הטוב ביותר ולעיתים עושה גם כמה טעויות.

ודבר אחרון שהוא בא ממקום יותר אישי ומניסיון חזק, הוא מיינדפולנס. אז הטיפ הרביעי שלנו כיצד להיות הורה מאושר הוא פשוט להיות. מבלי להיכנס לעומק העניין, השורה התחתונה במיינדפולנס היא להיות כאן ועכשיו. להיות מודע לרגע הזה הנוכחי. זה דורש אימון עצמי רק כדי לשהות ב”כאן ועכשיו” ולאפשר קצת מקום ב ‘להיות’ במקום ב ‘לעשות’. בכך אנו מנסים להפסיק לרדוף אחר הפריט הבא ברשימת המטלות שלנו, או מייחלים במלמולי יאוש שהזמן יעבור ויהיה קצת שקט סביב … אבל במקום זאת אנחנו מתחילים לשים לב יותר למה שקורה ברגע זה. פתאום אתם מעריכים את הכל הרבה יותר! אתם חווים את הרגעים האלה, של התינוק שלכם, שמתפתחף מפצח אופי, עצמאות, מודעות ויכולות ואתם עוסקים בלהיות הורה הרבה יותר טוב, בעיקר כלפי עצמכם אבל גם כלפי הילד שלכם. אם אתם מעוניינים לזכור את הרגעים היקרים האלה, (אם כי על ידי הימצאותכם נוכחים באותו רגע הם נשמרים בזיכרון שלכם כחוויות הרבה יותר עוצמתיות), אתם מוזמנים לבקר בקטגוריית ציוני הדרך לתינוק שלנו כדי לראות מה אנו מציעים כדי לעזור לכם לתעד לתמיד את רגעי הקסם האלה.  

אנו מאחלים לכם הנאה צרופה במסע המדהים שלכם!

שנת ההתפתחות הראשונה של התינוק

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

My Cart
Wishlist
Recently Viewed
Categories